Otázky a diskuze

Podle čeho vybrat skateboard?

Předně je potřeba si rozmyslet, zda chceme nějaký skejt jen tak na pojezd, anebo na triky a chystáme se jezdit i na rampách atd. Pokud vám stačí jen nějaký klasický skateboard a nepotřebujete hned vaničku na triky, můžete si vybrat z retro skateboardů v různých barvách, které jsou u nás prodávané pod označením Penny boardy.

Jak Penny boardy tak skateboardy se skládají z koleček, trucků, ložisek, bushingů a z desky. Pro výběr jsou důležité hlavně ložiska a bushiny, pokud kupujete skateboard na triky, potom rozhodně i trucky a kolečka – a to nejen materiály, ale také velikosti těchto součástek.

Jaká je váha penny boardu?

Penny boardy, ať už o originální či nepravé fake skateboardy ve stylu Penny váží při velikosti desky 57 cm asi 2, 2 kg.

Kdo posílá Penny boardy i Slovensko?

Pokud si chcete pořídit Penny board, ale bydlíte na Slovensku, máte vlastně dvě možnosti. Buď si můžete koupit dražší pravé Penny boardy z eshopu Honzovy-longboardy anebo potom levnější variantu značky Zefstyle – jejich Zefboardy také posílají na Slovensko.

Jak se naučit jezdit na skateboardu?

Jaké jsou druhy skateboardů?

 

Dají se provádět stejné triky na Penny i na skateboardu?

Co je to Zefboard?

Možná už někdo z vás na internetu objevil novou značku penny boardů a to tzv. Zefboardy. Jde o plastové barevné skateboardy velmi podobné jako mají Penny boards, ovšem poněkud levnější a bez log a potisků. Tyto skateboardy jsou skoro z identických součástek jako Penny boardy. Můžete je koupit asi o 1000 Kč levněji přímo na shopu Zefstyle.cz, kde si můžete přečíst také zkušenosti a recenze ostatních zákazníků s touto značkou skateboardů.

Co je cruiser?

Cruiser je označení pro skateboardy a longboardy, které jsou určeny jen tak k pojezdu. Jde většinou o kratší či středně dlouhé longboardy, které nemají specifické součástky určené ke sjezdům či na triky. Mezi cruisery můžeme zařadit například všechny Penny boardy anebo většinu longboardů od Mindless.

Co je longboard?

Longboard je delší verze skateboardu. Jeho délka se většinou pohybuje okolo 1 metru, existují však větší i menší varianty (84-150 cm). Šířka se pohybuje kolem 23-30 cm.

Oproti skateboardu má větší a měkčí kola, díky nimž je stabilnější a má lepší přilnavost. Trucky, tedy kovové části, které spojují prkno s koly a umožňují zatáčet pohybem v pase a pohybem ramen, jsou širší a oproti běžným skateboardům mají tzv. invertní kingpin, tedy osy otočené směrem ven. To rovněž přidává na stabilitě a umožňuje snazší zatáčení. (zdroj Wiki)

15 komentářů

 1. Vladimír6.4.2016 at 17:32

  Můžu svůj penny board osprchovat (je to značka Yamba)

  Odpovědět
  • admin27.4.2016 at 20:43

   Myslím, že můžeš v pohodě. Nejlepší by bylo ho asi rozmontovat a dát trucky bokem, ale pokud nemáš věci na montování, můžeš ho umýt i tak 🙂

   Odpovědět
 2. Elča20.5.2016 at 18:08

  Jak dosáhnout toho aby mi penny board méně zatáčel? Zatáčí mi celkem dost. Mám ho někde utáhnout? Díky.

  Odpovědět
  • Verča17.6.2016 at 12:33

   Na dolní straně penny boardu jsou dva větší šrouby (dole a nahoře). Tak tyhle dva šrouby utáhneš nebo povolíš tak, aby se ti dobře zatáčelo (doleva povoluješ a doprava utahuješ)

   Odpovědět
 3. Zuzka116.6.2016 at 6:12

  Proč když sjíždím velký kopec, na penny boardu tak se penny začne vlnit?

  Odpovědět
 4. Simona12.6.2016 at 9:32

  Jak se povolují kolečka?

  Odpovědět
 5. Andrejka24.6.2016 at 18:06

  Chci se zeptat máte někdo zkušenost s penny boardem spartan??? Je dobry??? Zatáčení rychlost atd??

  Odpovědět
 6. jakub1.7.2016 at 19:20

  jak mam udelat aby mi pennyboard vice zatacel ?

  Odpovědět
 7. Jolana Kamrádová26.12.2016 at 7:31

  Nedávno jsem si koupila penny board ve sportisimu a když jsem ho vyzkoušela zjistila jsem, že mi nezatáčí do leva a ikdyž se natocim celou váhou jen na levou tak nic. Nejede mi to ani rovně jenom do práva a to bez toho abych to chtěla a tak to zkusila kámoška, která umí dobře jezdit a také ji to netočilo do levá a ani nemělo rovně, pořád jen šikmě do práva a tak se chci zeptat jestli to mám reklamovat a nebo jestli to není nějak tím, že je to třeba moc utáhlé?

  Odpovědět
 8. Dobrý den
  Chtěl bych se zeptat jak moc mají být utažená kolečka (nemyslím zatáčení) na kolik newtonů ?
  Děkuji za odpověď

  Odpovědět
 9. Love penny board1.1.2017 at 22:11

  Mam penny board a je prej moc tvrdy nejde ni na nem zatacet ze strany na stranu noporadili by jste prosim

  Odpovědět
 10. Love penny board1.1.2017 at 22:13

  Da se nejak ty kolecka odtahnou aby to zatacelo ?muj penny je moc tvrdy nebo to je tema koleckama a kdyz na tom budu moc jezdit odtahne se to treba samo?????

  Odpovědět
 11. Jaké jsou lepší kolečka plastové nebo gumové?
  A co mám dělat když mi někdy zatáčí na jednu stranu a nebo nezatáčí vůbec?

  Odpovědět
 12. terka23.3.2017 at 18:14

  Ja mam stejnej problem a vubec nebim jak to spravit pls poradte jesli to vite

  Odpovědět

Your email address will not be published.